سوله دست دوم

سوله دست دوم

به نظر شما یک سوله دست دوم ایده آل چه ویژگی هایی باید داشته باشد و موقع خرید سوله دست دوم چه نکاتی را باید مدنظر قرار داد؟ در این قسمت نکات مهم برای خرید سوله دست دوم را بیان می کنیم.

نکات مهم برای خرید سوله دست دوم

 • طول، عرض و ارتفاع سوله برای مکان اجرای سوله: ابعاد سوله باید با مشخصات درخواستی خریدار مطابقت داشته باشد درغیراینصورت نصب سوله در مکان موردنظر امکان پذیر نیست و مشکلات زیادی به وجود می آید. در اینصورت به دلیل هزینه های مکرر، سوله دست دوم از سوله نو هم گران تر می شود.
 • سالی که سوله ساخته شده است
 • وزن سوله: کسانی که سوله دست دوم میخرند، گاهی دنبال سازه های کیلویی هستند و به دلیل وزن سنگین سوله دست دوم موجود، هزینه از سوله نو گران تر می شود. زیرا سوله نو طبق استانداردهای مختلف و با نهایت سبک سازی با کمترین قیمت سوله ساخته می شود. بنابراین باید سعی کرد سوله دست دوم در مقایسه با سوله نو چند درصد ارزانتر شود.
 • چگونگی فرم ساخت سوله
 • کیفیت مواد برای ساخت سوله: برای بررسی کیفیت سوله دست دوم باید میزان اصطکاک سوله یا پوسیدگی قطعات را بررسی کرد زیرا مدت زمان یا عمر استفاده از سوله را کاهش می دهد.
 • دقت اتصالات و سوراخ کاری فلنچ: هنگام خرید سوله دست دوم باید به پیچ و مهره های سوله توجه کرد زیرا پیچ و مهره های سوله دست دوم ممکن است زنگ خورده باشد و قابل استفاده نیست زیرا استحکام کمتری دارد و مقرون به صرفه نیست بنابراین باید از پیچ و مهره های نو استفاده کرد.
 • محل اجرای سوله: برای خرید سوله دست دوم، باید محل اجرای سوله را از لحاظ میزان بارش برف و باران و زلزله بررسی کرد زیرا ممکن است در آینده خسارت های جبران ناپذیری وارد کند. همچنین در مناطق گرم و مرطوب نمیتوان از رنگ های معمولی یا بازسازی شده استفاده کرد زیرا در این مناطق رنگ بسیار اکسیده شده و ظاهر بسیار بدی پیدا می کند.
 • زاویه برش های سوله

هنگامی که می خواهید سوله دست دوم خریداری کنید، باید به وزن سوله نیز توجه کنید. همچنین میزان اصطکاک، کیفیت رنگ سوله و کامل بودن متعلقات سوله از موارد مهم دیگر برای خرید سوله دست دوم است. البته سوله دست دوم تنها در مکان هایی قابل اجرا است که نظارت نظام مهندسی و شهرداری وجود ندارد. برخی از افراد بدون توجه به این نکته، سوله دست دوم خریداری می کنند و بعدا در گرفتن تاییدیه نظام مهندسی و شهرداری با مشکلاتی روبه رو می شوند. موقع خرید سوله دست دوم به خصوص سوله دمونتاژ شده روی زمین یا نصب نشده، باید سوله بدون عیب باشد و اجرای صحیح نصب سوله تضمین شده باشد در غیراینصورت خریدار در زمان نصب سوله هزینه های زیادی ممکن است متحمل شود.

یکی از مزایای خرید سوله دست دوم، تفاوت قیمت سوله دست دوم نسبت به قسمت سوله نو می باشد. سوله دست دوم از لحاظ قیمت سوله، مقرون به صرفه است زیرا می توان پس از اینکه استفاده شد، قطعاتش از هم جدا شده و برای استفاده مجدد سرهم بندی شود. همچنین در صورت نیاز، بعضی از قسمت های آن با قطعات نو جایگزین خواهد شد.

خرید و فروش سوله در استان یزد

یکی از انواع سوله برای فروش، سوله دست دوم است که اصفهان سوله نیز این نوع سوله را برای فروش دارد. سوله های کارکرده دوباره رنگ آمیزی و بازسازی می شود و سپس به عنوان سوله ی دست دوم به فروش میرسد.

مواردی که میتوان از سوله کارکرده استفاده کرد:

 • نیاز به پرداخت هزینه پایین
 • عدم نیاز به کیفیت بالای سوله
 • منطقه آب و هوایی مناسب برای اجرای سوله
 • مدت زمان کم استفاده از سوله

 

فروش سوله دست دوم 

همان طور که می دانید سوله دست دوم اصفهان از جمله پرفروش ترین سوله دست دوم به شمار می آید. از مهم ترین انواع سوله تولیدی در کارخانه های شهر اصفهان می توان به سوله تک دهانه و سوله قوسی شکل اشاره نمود که با توجه به کاربرد و کارایی مختلف، طراحی و تولید می گردد. در سوله های دست دوم با رنگ کردن و بازسازی سوله های کارکرده به فروش می رسانند. از دلایل پرفروش بودن سوله دست دوم اصفهان می توان به مقرون به صرفه و پایین بودن قیمت آن اشاره کرد. چرا که پس از استفاده می توان قطعات را بازسازی و جدا کرده و پس از نصب دوباره مورد استفاده قرار داد. در هنگام نصب سوله دست دوم اصفهان بایستی از نظر شرایط محیطی و شرایط آب و هوایی نکات مربوطه را رعایت نمود. سوله اصفهان در مقایسه با سوله های دست اول و بدون کارکرد مشتریان بسیار زیادی را دارا بوده و از این جهت فروش بسیار مناسبی را دارد. البته در خرید و تهیه این محصول بایستی بسیار دقت نموده و گزینه مناسبی را خریداری کنید. از این جهت قبل از تهیه سوله دست دوم از مشاورین مربوطه در این خصوص مشاوره بگیرید. سوله از جمله پرکاربرد ترین و پرمصرف ترین قطعاتی می باشد که در انواع اقسام سازه های مختلف از آن استفاده می کنند. در نظر داشته باشید که اولین و اصلی ترین رکن در تولید این محصول استفاده از افراد و تیم طراحی مجرب و کاردان می باشد. در جدول زیر انواع سوله به همراه ابعاد موردنیاز آن ها را ذکر کرده ایم.

خرید و فروش سوله در شیراز

نوع سولهارتفاععرضطول
دوطرف شیب بدون سکوی جرثقیل61848
دوطرف شیب بدون سکوی جرثقیل72070
دوطرف شیب بدون سکوی جرثقیل43396
دوطرف شیب با سکوی جرثقیل 2 تن71736
دوطرف شیب با سکوی جرثقیل 2 تن71242
هلال با سکوی جرثقیل 5 تن91870
دوطرف شیب با سکوی جرثقیل 3 تن61230
دوطرف شیب با سکوی جرثقیل 3 تن81548
دوطرف شیب با سکوی جرثقیل 5 تن81218
دوطرف شیب با سکوی جرثقیل 5 تن91530
دوطرف شیب با سکوی جرثقیل 5 تن92054
دوطرف شیب با سکوی جرثقیل 10 تن81642
دوطرف شیب با سکوی جرثقیل 10 تن91548
دوطرف شیب با سکوی جرثقیل 10 تن81670

 سوله دست دوم - اصفهان سوله

قیمت سوله دست دوم

برای سوله ای با مشخصات زیر میخواهیم قیمت سوله را محاسبه کنیم:
دهانه ۲۰ سوله که ارتفاع متری و طول ۴۸ متری دارد. این سوله در تهران نصب خواهد شد و جرثقیل سقفی ندارد.
اگر سرعت باد ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت و بار برف ۱۰۰ کیلومتر بر مترمربع باشد:
ورق st37: حداقل ۴۰ کیلوگرم بر مترمربع آهن
ورق st52: حداقل ۳۲ کیلوگرم بر مترمربع آهن
اگر سالن سوله، طول ۴۸ متر و عرض ۲۰ متر داشته باشد(۹۶۰ متر مربع):
ورق st37: حداقل ۳۸۴۰۰ کیلوگرم بر مترمربع آهن
ورق st52: حداقل ۳۰۷۲۰ کیلوگرم بر مترمربع آهن
برای ورق st37 هر کیلوگرم آهن، اگر ۴۰۰۰ تومان باشد، ۱۵۳ میلیون تومان برای خرید سوله نو باید پرداخت کنید.
برای خرید سوله دست دوم، ابعاد ۴۸ در ۲۰ به صورت ۵۰ در ۲۲ محاسبه می شود و اگر هر مترمربع ۷۰۰۰۰ تومان باشد، ۷۷ میلیون تومان برای اسکله سوله پرداخت می کنید. این تنها هزینه لازم برای سوله دست دوم نیست. هزینه هایی مانند حمل و نقل، هزینه نصب و پیچ و مهره، هزینه تعمیرات و … نیز به قیمت سوله دست دوم اضافه می شود. درنهایت با برآورد دقیق هر دو هزینه، این شما هستید که تصمیم می گیرید که سوله نو خریداری کنید یا سوله دست دوم.

قیمت سوله در کرج

مزایای خرید سوله دست دوم

یکی از علت های مهم برای این منظور، مقرون به صرفه بودن قیمت سوله دست دوم است. بعضی افراد فکر می کنند در این مورد باید کیفیت فدای قیمت پایین آن شود درصورتی که اینطور نیست! خریدار سوله دست دوم باید از فروشنده بخواهد که سازه را به صورت تضمینی تحویل دهد تا پس از نصب آن، هزینه هایی مانند تعمیرات قطعات برعهده خریدار نیفتد و از لحاظ اقتصادی به صرفه باشد.
یکی دیگر از مزایای خرید سوله دست دوم این است که راه اندازی این سوله زمان کمتری نیاز خواهد داشت. همچنین مشتری می تواند با توجه به بودجه موردنظر خود، انتخاب های بیشتری داشته باشد.
بنابراین درصورتی که بودجه خریدار کم باشد و درحال راه اندازی شغلی جدید بوده و ظاهر سوله موردنظر برایش اهمیتی نداشته باشد، خرید سوله دست دوم از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است و در صورت انتخاب صحیح، هزینه ها را به شدت کاهش می دهد. زیرا سوله دست دوم سوله ای است که یکبار استفاده شده است و بعد از جداسازی قطعات، در انبار دپو شده و در صنایعی مانند مرغداری ها، اتومبیل سازی و …. استفاده می شوند. از مزایای دیگر سوله دست دوم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در مقابل برف، باد و زلزله ایمنی بالایی دارد
 • در مقایسه با سازه های مشابه تیرورق، فوندانسیون سبک تری دارد
 • می توان این نوع سوله را برای سازه های با ابعاد بزرگ و شکل های متنوع طراحی و اجرا کرد
 • امکان برطرف کردن عیب های سازه های تیرورقی وجود دارد
 • سوله دست دوم انعطاف پذیری و سبکی قابل توجهی دارد
 • می توان از مصالح مختلف برای ساخت آن استفاده کرد
 • این نوع سوله را به راحتی می توان جابه جا و نصب کرد
 • امکان عایق کردن دیوارها و سقف سوله وجود دارد
 • براساس آخرین استانداردهای موجود می توان سوله دست دوم را طراحی کرد

سوله دست دوم - اصفهان سوله

معایب سوله دست دوم چیست؟

سوله دست دوم از جمله پرفروش ترین و پرکاربردترین نوع این محصول می باشد. می توان گفت سوله دست دوم اصفهان از جمله پرفروش ترین سوله کارکردی به شمار می آید. در کنار تمامی مزیت ها و ویژگی های مثبتی که با استفاده از سوله های دست دوم می توان از آن ها بهره مند شد؛ معایبی نیز دارا می باشد که در این بخش می خواهیم به برخی از معایب سوله های دست دوم اشاره کنیم:

 • سوله دست دوم در مقایسه با سوله نو و بدون کارکرد با مشکلاتی نظیر اندازه و طرح خواسته شد روبه رو می باشد. در سوله های نو با توجه به سفارشات مشتری سوله سازان با استفاده از متریال های درخواست شده با رعایت ضوابط و قوانین مقاوم ترین سوله را طراحی و تولید می کنند.
 • سوله نو در مقایسه با سوله های دست دوم در زمان برگشت، هزینه بهتری را دربر خواهد گرفت. مثلا پس از خرید و مصرف این محصول و پس از گذشت مدتی می توانید با افت قیمت 15 درصدی از قیمت خرید، آن را به فروش بگذارید. هم چنین می توانید در هر زمان پس از مصرف آن طرح آن را تغییر داده و سازه را به نقطه گیری انتقال دهید.
 • قیمت این محصول به صورت متری محاسبه می شود.
 • فروشنده سوله های دست دوم هیچ گونه مسئولیتی در قبال نصب سوله و مسائل فنی آن نخواهد داشت.
 • قبل از خرید سوله دست دوم توصیه می کنیم محل نصب قبلی این قطعه و دفترچه محاسبات آن را مورد بررسی قرار دهید.

شرایط لازم برای نصب سوله دست دوم

یکی از شرایطی که باید برای نصب و اجرای سوله دست دوم مورد بررسی قرار داد، شرایط محیطی مکان می باشد. باید مکان نصب سوله از لحاظ زلزله پذیری و قدرت زلزله ها بررسی شود. همچنین باید به جنس و موقعیت خاک محل موردنظر توجه شود.

شرایط آب و هوایی نیز برای اجرای سوله دست دوم اهمیت زیادی دارد. بنابراین باید بررسی شود که میزان بارش برف و باران در منطقه چقدر است و تحمل پذیری سوله در برابر چه میزان وزن برف است. همچنین وزش باد نیز باید موردتوجه قرار گیرد. دهانه، طول، ارتفاع و شیب این نوع سوله باید با توجه به واحد صنعتی و صنفی که میخواهد مورداستفاده قرار گیرد، باشد.

در طراحی سوله دست دوم چه نکاتی باید رعایت شود؟

 1. استفاده از ستون بتنی برای جلوگیری از پوسیدگی ستون
 2. نوع پی منفرد برای فونداسیون سوله ها و وصل شدن آن ها توسط شناژ
 3. استفاده از ورق کرکره ای گالوانیزه با آستری از پشم شیشه برای پوشش سقف
 4. اتصالات صفحه ستون به صورت مفصلی

اصفهان سوله با سه روش خریداران و فروشندگان سوله دست دوم را تامین می‌نماید:

سوله دست دوم - اصفهان سوله

در روش اول پس از ارسال تصاویر و نقشه های موجود از سوله توسط کارشناسان اصفهان سوله از سوله شما بازدید به عمل آمده و با قیمت گذاری و توافق در مورد قیمت سوله دست دوم به صورت نقدی از شما خریداری می گردد.

در روش دوم پس از بازدید و کارشناسی سازه قیمت اعلام شده توسط فروشنده ثبت گردیده و پس از مراجعه یا تماس هماهنگی شده خریدار، سوله دست دوم با ابعاد و مشخصات منطبق و با کمترین هزینه جابجایی و واسطه گری خریدار و فروشنده سوله دست دوم رودررو معامله خود را انجام داده و از خدمات اصفهان سوله بهره مند می گردند.

در روش سوم سوله دست دوم توسط تیم اجرائی اصفهان سوله دمونتاژ و به انبارهای اصفهان سوله حمل و معادل قیمت کارشناسی و توافقی چک تضمینی به فروشنده تحویل می گردد و پس از حضور خریدار سوله موردنظر و تایید خریدار طرفین معامله حضوری انجام داده و از خدمات اصفهان سوله استفاده می نمایند.

قیمت سوله دست دوم - اصفهان سوله

قیمت سوله دست دوم با توجه به معیارهای مختلفی چون موارد ذیل سنجیده و محاسبه می‌گردد:

محل اجرای قبلی سوله

دقت جهت جلوگیری از پیچیدگی هنگام بازکردن سوله

تضمین فروشنده سوله دست دوم جهت نصب آن

درنظرگرفتن هزینه نصب سوله دست دوم

درنظرگرفتن هزینه حمل و نقل و جرثقیل نصب سوله دست دوم

هزینه‌های عایق بندی و پوشش سقف سوله دست دوم

داشتن نقشه‌های فنداسیون و ابعاد و اندازه‌های سوله

سال ساخت و طول عمر قطعات سوله

میزان تمیزی یا پوسیدگی سوله دست دوم

محاسبه ارتفاع، طول و عرض سوله

در نظر گرفتن استحکام سوله در صورت داشتن جرثقیل سقفی و تناژ آن

ضخامت، جان و بال و فلنچهای سوله

میزان استهلاک پیچ و مهره

نوع رنگ سوله

میزان تکمیل بودن برخی از موارد استانداردسازی نظام مهندسی شامل داشتن ستون باد (wind – post)، زدها (perlin یا Lape)، پیچ و مهره، مبل مهار (Sagrad)، بادبندهای سقف و بدنه، بسته بندها، لینکها یا (Strat)، بالکنها

محاسبه استحکام سازه نسبت به محل اجرا با در نظر گرفتن میزان بارش برف و شدت وزش باد و زلزله

کیفیت سوله دست دوم - اصفهان سوله

هر معامله برای خریدار و فروشنده با درنظرگرفتن مبلغ و کیفیت آن تعیین‌کننده سود و زیان می‌باشد. در بسیاری از موارد دیده شده بعضی افراد فقط قیمت هر کیلو سوله دست دوم را معیار خود قرار داده و پس از معامله بدون در نظر گرفتن کسری قطعات و کیفیت آن متحمل هزینه‌های فراوان شده‌اند که حتی گرانتر از سوله نو هم تمام شده است. لذا بهترین مقایسه برای خرید سوله دست دوم نسبت به سوله نو در قیمت تمام شده هر مترمربع نصب‌شده روی کار می‌باشد.

کیفیت نصب سوله دست دوم نسبت به محل اجرا جزء اصلی ترین شرایط خرید آن است که متاسفانه بسیاری از افراد به آن توجه کافی ننموده و سوله‌های مناطق گرمسیری و کم بارش برف و وزش باد را در مناطق سردسیر یا با وزش باد شدید نصب نموده و پس از مدتی متحمل خسارات جبران ناپذیر مالی و جانی شده‌اند.

اصولاً تشخیص و تضمین کیفیت سوله دست دوم نسبت به محل اجرا باید توسط فروشنده تعیین گردد.

چرا سوله دست دوم از اصفهان سوله؟

قیمت سوله دست دوم با توجه به معیارهای مختلفی چون موارد ذیل سنجیده و محاسبه می‌گردد:

کارشناسی محاسباتی نسبت به وزش‌باد و بارش‌برف و وقوع‌زلزله در هر شهر و استان کشور برای هر سوله با ابعاد و ارتفاع موردنیاز مشتری

تحویل کلیه قطعات درج شده در قرارداد جهت تکمیل سازه

رنگ‌آمیزی و بهینه سازی درجه یک در صورت درخواست مشتری

تحویل نقشه‌های کامل قطعات سوله و پلان اجرای فنداسیون

خرید سوله‌های با کیفیت و قابل استفاده

تضمین بدون قید و شرط نصب کامل و بدون عیب

تضمین فروش بدون تغییر قیمت تا اجرای فنداسیون

تسریع نصب سوله در کوتاهترین زمان توسط پرسنل مجرب